Interkamp

ORW Panorama zaprasza dzieci i młodzież do wzięcia udziału w kultowych obozach twórczych Interkamp organizowanych przez Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS z Gdańska.

 • Interkamp
 • Interkamp
 • Interkamp
 • Interkamp

Interkamp to marka prestiżowych obozów dla dzieci i młodzieży, którym nie brakuje zapału do rozwijania swoich zainteresowań, talentu, pasji i ciekawości świata. Organizatorem twórczych obozów Interkamp jest Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS z Gdańska – wielokrotny zwycięzca ogólnopolskiego rankingu magazynu branżowego Rynek Podróży w kategorii: „Najlepszy Organizator Turystyki Dzieci i Młodzieży”. Interkamp to absolutnie sprawdzony pomysł na kreatywne połączenie nauki, szału twórczego i aktywnego wypoczynku. Ciekawe programy artystyczne i komputerowe - stworzone na podstawie wieloletnich doświadczeń i najlepszych amerykańskich wzorców – a także co roku tysiące zadowolonych rodziców i ich dzieci, świetna opinia w branży turystycznej oraz znani i cenieni artyści goszczący na Interkampie potwierdzają, że w sezonie Lato 2014 warto odwiedzić Panoramę i wziąć udział w tym niezwykłym projekcie!

 • Interkamp
 • Interkamp
 • Interkamp
 • Interkamp

Interkamp w Krynicy

Krynica Zdrój to kolejna – po Kazimierzu Dolnym, Wiśle, Lądku Zdrój i Pięknej Górze – inspirująca przystań dla projektu Interkamp. Malowniczy górski krajobraz, artystyczny duch Nikifora i Kiepury oraz niezwykle urokliwe centrum uzdrowiskowej miejscowości stwarzają nowe możliwości. Tutaj już niebawem Interkampowicze rozpoczną swoje działania twórcze: wezmą udział w licznych warsztatach i plenerach artystycznych, będą kręcić filmy, tańczyć na ulicach, organizować happeningi i grać koncerty na deptaku… Uczestnicy Młodszego (8-13 lat) i Starszego Interkampu (14-19 lat) na sezon Lato 2014 zamieszkają w Ośrodku Panorama. Tutaj – w niezależnych grupach wiekowych i tematycznych – będą odbywać się zajęcia i pokazy w specjalne przygotowanym kompleksie pracowni warsztatowych. Projekt Interkamp będzie realizowany pod Honorowym Patronatem Burmistrza Krynicy Zdrój.

 • Interkamp
 • Interkamp
 • Interkamp
 • Interkamp

Uczestnicy obozów Interkamp

Ideą przyświecającą powstaniu obozów Interkamp było skupienie w jednym miejscu młodych ludzi chcących twórczo rozwijać swoje PASJE. Tacy właśnie są Uczestnicy naszych obozów: ambitni, pracowici, kreatywni, nieprzeciętni… Ich nieograniczona wyobraźnia jest dla nas natchnieniem, a nieustający głód wiedzy wyzwaniem, któremu chcemy sprostać każdego dnia. Aby promować twórczą postawę Rada Kadry Interkamp po każdym turnusie przyznaje Interkampki - specjalne nagrody dla tych Uczestników, którzy w szczególny sposób wyróżnili się w swojej dziedzinie. Dzięki tak zdolnym młodym ludziom jesteśmy przekonani, że to, co robimy jest ważne, potrzebne i piękne. Jesteśmy dumni, że w naszych obozach uczestniczy tak cudowne i obiecujące młode pokolenie. Wielu z nich odniosło już sporo sukcesów w artystycznym środowisku, o innych niebawem usłyszy cała Polska!


AKTUALNA OFERTA OBOZÓW INTERKAMP POD LINKIEM: WWW.KOMPAS.PL

 • Interkamp
 • Interkamp
 • Interkamp
 • Interkamp

Warunki

W samym sercu Krynicy – słynnej miejscowości turystycznej – Ośrodek Panorama stworzył wymarzone dla Interkampowiczów warunki do aktywnego wypoczynku, artystycznych działań i pracy twórczej. Na naszych Uczestników czekają świetne warunki zakwaterowania w pokojach 3-6 osobowych oraz kompleks sal warsztatowych: wygłuszonych salek ćwiczeniowych, pracowni plastycznych, komputerowych, multimedialnych, a także studia fotograficzne i filmowo-telewizyjne, sala taneczna i pracownia teatralna. Ośrodek położony na zboczu góry Jasiennik – doskonale widoczny i rozpoznawalny z centrum miasteczka - króluje nad Krynicą. Panorama zapewnia ponadto: kilkadziesiąt komfortowych pokoi z łazienkami, windy, recepcję, tarasy widokowe, kryty basen, jadalnię, w pełni wyposażone sale zajęciowe, bezpośrednie sąsiedztwo lasu, malowniczy teren zielony wokół obiektu, parking, boisko sportowe, krąg grillowy, stół do ping-ponga, siłownię.

Zaplecze sprzętowe

Jako doświadczeni Organizatorzy aktywnego wypoczynku jesteśmy przekonani, że kolejnym niezbędnym elementem efektywnej pracy warsztatowej na obozach Interkamp jest odpowiednie zaplecze sprzętowe, dlatego szczególną wagę przywiązujemy do wyposażenia naszych pracowni. Dysponujemy pracowniami plastycznymi, multimedialnymi, wielofunkcyjnymi salami warsztatowymi. Ośrodek zapewnia bezprzewodowy Internet, komfortowe i przestronne sale taneczne i teatralne wyposażone w lustra, profesjonalny parkiet, nagłośnienie i oświetlenie sceniczne. Dla Uczestników obozów muzycznych przygotowaliśmy w tym roku 7 wygłuszonych salek ćwiczeniowych, a dla pasjonatów fotografii przestronną pracownię fotograficzną, wyposażoną w komputery do edycji zdjęć, profesjonalne studio fotograficzne, wysokiej klasy aparaty cyfrowe oraz ciemnię fotograficzną. Naszą chlubą jest pracownia filmowo – telewizyjna, w której młodzi filmowcy mają okazję pracować na nowoczesnym sprzęcie filmowo- montażowym. Posiadamy również pełne zaplecze sprzętowe (m.in. monitory, statywy, oświetlenie) do przeprowadzenia profesjonalnej - transmitowanej na żywo - realizacji telewizyjnej. Instrumenty muzyczne (gitary, wzmacniacze, mikrofony, zestawy perkusyjne), projektory multimedialne, komputery, tablety graficzne, konsole PS2 i PS3, taneczne maty DDR, odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie to niezbędne wyposażenie każdego obozu Interkamp.

 • Interkamp
 • Interkamp
 • Interkamp
 • Interkamp

Pakiet uczestnika

Każdy Uczestnik obozu Interkamp otrzymuje pakiet zawierający kultowy T-shirt i opaskę na nadgarstek, pendrive z materiałami z zajęć, a także pamiątkową rejestrację Pokazu Finałowego.

Kadra projektu Interkamp

Wierzymy, że największym potencjałem obozów Interkamp są fantastyczni ludzie. Kadra na nasze obozy jest dobierana i szkolona niezwykle starannie. Instruktorzy to eksperci w swoich dziedzinach, którzy w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób potrafią dzielić się swoją wiedzą i pasjami. Naszych pedagogów cechuje otwartość, przygotowanie merytoryczne oraz bogate doświadczenie. Wśród Kadry Interkampu znajdują się laureaci prestiżowych nagród branżowych, wieloletni pedagodzy, autorzy międzynarodowych wystaw, informatycy, zawodowi muzycy, tancerze i aktorzy, a także studenci, absolwenci i wykładowcy najlepszych szkół muzycznych, artystycznych, teatralnych i filmowych. Wszyscy mają doskonały kontakt z dziećmi i młodzieżą, potrafią zarazić entuzjazmem oraz odkryć talent i właściwie wykorzystać potencjał twórczy młodych pasjonatów. Dla naszych Uczestników stają się Mistrzami, Partnerami, w końcu Przyjaciółmi.

Pokazy finałowe

Tradycją, specyfiką i przede wszystkim spektakularnym zwieńczeniem Wakacji z Pasją jest Pokaz Finałowy. W ostatnie dwa wieczory turnusu, podczas kilkugodzinnego przeglądu, poszczególne obozy prezentują rezultaty swojej pracy twórczej. Dzięki Honorowemu Patronatowi Burmistrza Krynicy Zdrój pokazy odbywać będą się również na profesjonalnej scenie w centrum Krynicy. W widowisku wezmą udział wszyscy Uczestnicy, a zaproszenia otrzymają również ich rodzice, znajomi, liczni turyści, wybrane media oraz przedstawiciele środowiska artystycznego. W scenariuszu: filmy, reportaże, prezentacje multimedialne, wystawy, recitale, koncerty, spektakle, show taneczne, animacje komputerowe, pokazy mody oraz poczęstunek, gala wręczania nagród specjalnych.