Ferie zimowe w Krynicy-Zdroju

Tak jak lato kojarzy nam się z morzem, słońcem, lasem i rowerem tak ferie zimowe kojarzą nam się z pokrytymi śniegiem górami, jazdą na nartach czy kuligiem. Krynica Zdrój wraz z przygotowaną doskonale bazą turystyczną jest idealnym miejscem na spędzenie zimowego urlopu dosłownie dla każdego. Każdy znajdzie tutaj jakieś ciekawe zajęcie i atrakcyjne rozrywki: rodziny z dziećmi, pary, seniorzy po prostu wszyscy.

Zacznijmy może od oferty dla zapalonych narciarzy, która jest bogata i urozmaicona. Krynica dysponuje rewelacyjnymi ośrodkami narciarskimi, gdzie panują idealne warunki do szusowania. Stoki są zadbane, dobrze zaśnieżone, obsługiwane przez profesjonalistów. Czy to Jaworzyna Krynicka, Słotwiny Arena, Słotwiny czy Henryk Ski, wszystkie z nich są doskonale przygotowane na przyjęcie rzeszy turystów. Oprócz stoków o różnym stopniu zaawansowania zarówno Jaworzyna jak i Słotwiny dysponują rewelacyjnie przygotowanymi Snow parkami, na terenie których chętnie zaszaleje każdy snowboardzista. Dla maluchów znajdują się profesjonalne szkółki narciarskie gdzie wykwalifikowana kadra pokaże jak stawiać pierwsze kroki na nartach. Każdy Ośrodek narciarski dysponuje zapleczem gastronomicznym, wypożyczalniami sprzętu i parkingami.

Wiadomo jednak, że nie każdy musi być fanem sportów zimowych, ale bez obaw, Krynica przygotowała mnóstwo atrakcji i dla takich gości. Ciekawą alternatywą dla narciarstwa czy snowboardu może być oferta proponowana przez "Fabrykę endorfiny". Kuligi, psie zaprzęgi czy wyprawy na skuterach śnieżnych w scenerii wyciągniętej wprost jak z baśni Andersena. Większe grupy mogą sobie zorganizować turniej bumper ball bądź towarzyski mecz hokejowy. "Fabryka endorfiny" ma również w swojej ofercie curling i skitouring. Bardzo ciekawą atrakcją będzie wizyta w "Panic-roomie" i próba wyjścia z niego. Można doskonale spędzić czas w gronie przyjaciół, rodziny, czy nowo poznanych znajomych. Kryniccy restauratorzy wraz z doskonale przygotowanym zapleczem gastronomicznym trafią we wszystkie kulinarne gusta. Zaproponują nie tylko regionalną kuchnię, ale mnóstwo przepysznych potraw zarówno tych klasycznych jak i bardziej wyszukanych. Kawiarnie, cukiernie i pijalnie czekolady zapraszają na rozgrzewające słodkie szaleństwo, a kino 3D na seans filmowy. W "Pijalni Głównej" natomiast odbywać się będą koncerty najpopularniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Ciekawą propozycją dla najmłodszych oprócz szaleństw na sankach czy nartach może być wizyta w "Muzeum zabawek". Ośrodek rehabilitacyjny"Panorama" zaprasza serdecznie zarówno do Krynicy-Zdroju jak również w swoje gościnne progi. Każdy turysta niezależnie od wieku znajdzie u nas komfortowe warunki do wypoczynku podczas ferii zimowych. Nie ważne czy to po całodziennym szusowaniu na nartach, dobrym koncercie czy długim spacerze. Wszystkim Państwu zapewnimy profesjonalną obsługę i stworzymy idealne warunki do regenerującego wypoczynku.