Wybierając Ośrodek wypoczynkowy do odbycia turnusu rehabilitacyjnego należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Począwszy od lokalizacji ośrodka, poprzez jego ofertę rehabilitacyjno-rekreacyjną, atrakcje do których będziemy mieli dostęp na terenie obiektu, bliskość atrakcji w okolicy oraz komfort pokoi i ofertę gastronomiczną.

Turnusy rehabilitacyjne

organizowane w naszym Ośrodku dadzą Państwu szansę na pełen relaks i całkowitą odnowę w pięknej scenerii. Widok z okien Ośrodka zachwyca naszych gości o każdej porze roku. Klimatyczny budynek z lat 70-tych pomimo wielu renowacji zachował miejscami estetykę i wygląd z tamtych lat. Atrakcyjne położenie na południowym zboczu góry Jasiennik, a co za tym idzie bliskość lasu i natury wpływają doskonale na samopoczucie i regenerację naszych gości. Program naszych turnusów zawiera elementy rehabilitacji zgodnie z rodzajem schorzenia danego pacjenta jak również zajęcia kulturalno-oświatowe oraz sportowo rekreacyjne. Podczas pobytu macie Państwo stały dostęp do basenu, dwóch saun oraz doskonale wyposażonej siłowni. Celem turnusu rehabilitacyjnego jest ogólna poprawa sprawności psychofizycznej jego uczestników jak również ich całkowita regeneracja i odnowa. W pewnym wieku zaczynamy odczuwać spadek kondycji fizycznej i psychicznej, zauważamy również problemy krążeniowo-oddechowe. Nasz układ nerwowy staje się mniej aktywny, a organizm mniej odporny na choroby. Aktywna rehabilitacja jest gwarancją na lepsze funkcjonowanie naszego ciała i poprawę samopoczucia. Rozwijanie kontaktów społecznych poprzez udział w zajęciach rehabilitacyjnych i wycieczkach jest również bardzo ważnym aspektem podczas pobytu. Możecie Państwo nawiązywać nowe, ciekawe znajomości w trakcie przyjemnych spacerów po okolicy. W pobliżu Ośrodka znajduje się piękny deptak przyciągający rzesze spacerowiczów, podziwiających urokliwe zabudowania i kamieniczki, w których znajdują się klimatyczne kawiarenki i restauracje. Nieodzowną atrakcją deptaku jest Pijalnia wód mineralnych, wewnątrz której można usiąść wśród egzotycznej roślinności i napić się pysznej, zdrowej wody. W razie niepogody przyjemną alternatywą będzie rozegranie partyjki bilarda lub ping-ponga na terenie Ośrodka. Barman w lobby barze przygotuje pyszną kawę bądź aromatycznego grzańca w chłodne wieczory. Osoby, które preferują bardziej aktywne spędzanie czasu będą mogły skorzystać z możliwości wypożyczenia rowerów i udać się na miłą przejażdżkę po okolicy. Po dniu pełnym wrażeń miło będzie udać się na pyszny posiłek do jadalni, a później na zasłużony odpoczynek do komfortowo urządzonego pokoju.

Zapewnimy Państwu miły i aktywny pobyt, który pozwoli na całkowitą regenerację sił witalnych. Pomożemy również naładować baterie na resztę roku i zagwarantujemy powrót do domu w doskonałych nastrojach. Zapraszamy zatem w nasze gościnne progi.